Home / Lajme / Maqedoni / MAQEDONI Qeveria e emëron edhe një funksionar të ri, ja emri dhe fotografia e tij (Foto)

MAQEDONI Qeveria e emëron edhe një funksionar të ri, ja emri dhe fotografia e tij (Foto)

Në mbledhjen e dytë të qeverisë së re, që është në vijim, Pece Mirçevski është zgjedhur udhëheqës i shërbimit të përbashkët për çështje të përbashkëta dhe të përgjithshme në Qeverinë e Maqedonisë,

Vendimi vjen pasi paraprakisht është shkarkuar udhëheqësi i deritanishëm, Vase Donev,

Në rendin e ditës të mbledhjes së dytë të qeverisë do të shqyrtohen edhe çështje tjera kadrovike.

 

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *