Home / Lajme / Maqedoni / Maqedoni, vazhdohet afati për aplikimin e subvencioneve për bujqit

Maqedoni, vazhdohet afati për aplikimin e subvencioneve për bujqit

Qeveria në seancën e sotme vazhdoi afatin për aplikim për subvencione deri më 15 shtator, në vend të afatit që ishte deri më qershor,

 

Në seancë u vendos edhe për ndryshime dhe plotësime të Programit për mbështetje financiare të bujqësisë për vitin 2017, me çka do të mundësohet kompensimi i bujqive të cilët kanë dëme nga vërshimet në rajoninin e Tetovës dhe bujqit që u dëmtuan nga ngricat pranverore këtë vit.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *