Home / Lajme / Rajon / Markovic: “Unë jam mirënjohës Donald Trump për këtë incident, sepse në bëri të famshëm.

Markovic: “Unë jam mirënjohës Donald Trump për këtë incident, sepse në bëri të famshëm.

Kryeministri malazez Dushko Markoviq tha se ai ishte mirënjohës Presidentit Donald Trump për të shtyrën  gjatë takimit të fundit të NATO-s në Bruksel, ndërsa rrugën e saj për Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

“Para këtij incidenti u takova me presidentin Trump, shtrëngoi duart, fliste, ai e falënderoi për mbështetjen e tyre. Ky incident nuk ka të bëjë direkt me mua si kryeministër i Malit të Zi që kur kam qenë në udhëheqësit e grupit, dhe Trump vetëm   për të qenë më afër Stoltenbergit. Është kjo “, – tha Markovic në një intervistë ” politikë “.

 

Edhe pse të vetëdijshëm se mediat e kanë karakterizuar këtë lëvizje si Trump shtyjnë  Markoviçin kjo është vetëm një incident i vogël.

 

“Unë jam mirënjohës për të Donald për këtë incident, sepse më bëri të famshëm. Mali i Zi u bë i njohur në të gjithë botën “, – tha Kryeministri malazez Dushko Markoviq.transmeton Koha

Gjithashtu lexo

Haradinaj: Mos e lëndoni UÇK-në – (VIDEO)

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kërkuar që askush të mos e ofendojë UÇK-në, meqë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *