Home / Lajme / Rajon / Me daire, valle e flamuj kështu shkohet për të votuar në Skenderaj (Video)

Me daire, valle e flamuj kështu shkohet për të votuar në Skenderaj (Video)

Në qyetatin e Skënderajt, dita e votimit nuk është thjeshtë një ditë zgjedhje. Atje festohet.

Kjo ka ndodhë edhe sot kur një lagje e tërë e qytetit janë nisur bashkarisht për të kutitë e votimit. Një kolonë e gjatë e njerëzve të cilëvë u prinë flamuri kombëtarë kanë shkuar të votojnë.

Rrugës deri atje i kanë përcjellur tingujt e daulleve, kënga dhe vallja, shkruan Magazina.al

Në këtë video të Vllaznim Bimbashit, shihet se sa me entuzjazëm shkohet për të votuar në Skënderaj.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *