Home / Lajme / Maqedoni / Merkel i dëgon letër Zaevit, ja çfar i shkruan

Merkel i dëgon letër Zaevit, ja çfar i shkruan

Kancelarja gjermane Angella Merkel sot ka dërguar një letër urimi deri tek Presidenti i Qeverisë së Maqedonisë, Zoran Zaev pas përzgjedhjes së tij si kryeministër dhe formimit të Qeverisë së re, transmeton SHENJA.

“Ju uroj për përzgjedhjen si kryeministër. Qeveria federale me vendosshmëri e përkrah qëllimin për afrim të mëtutjeshëm të vendit tuaj me BE dhe NATO-në. Qeveria Federale e Gjermanisë me kënaqësi do të ju përkrah në përpjekjet tuaja”, thuhet në letrën.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *