Home / Kryesoret / Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot viziton rajonin e përmbytur në Poroj

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot viziton rajonin e përmbytur në Poroj

Sot në ora 16 e 30 minuta, shefi i Komitetit Drejtues për koordinimin dhe sistemit të menaxhimit për menaxhimin e krizës, Ministri aktual i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski do të vizitojnë zonën e përmbytur në Poroj të Tetovës, ku dje pasdite ka pasur vërshime të mëdha në këtë zonë.

Në këtë vizitë pritet të marrë pjesë edhe kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi, të cilët do të njihen nga afër me aktivitetet e ndërmarra për të riparuar pasojat e stuhisë, dhe ku priten të përfshihen më shumë institucione shtetërore dhe lokale.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *