Home / Lajme / Maqedoni / Ministri Nikollovski për vizitë në Tetovë ku doli nga shtrati lumi Poroj

Ministri Nikollovski për vizitë në Tetovë ku doli nga shtrati lumi Poroj

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave Lupço Nikollovski dhe sekretari shtetëror Besir Jashari sot do ta vizitojnë komunën e Tetovës ku do t’i kontrollojnë dëmet e shkaktuara në sipërfaqet bujqësore pas daljes nga shtrati të lumit Poroj.

Ata në orën 11 do të takohen me kryetaren e komunës së Tetovës, Teuta Arifi, pas çka në orën 12 do të takohen me banorët lokalë dhe do ta vizitojnë terrenin ku lumi Poroj doli nga shtrati .

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *