Home / Kryesoret / Mjekja maqedonase ka disa fjalë për Taravarin (Foto)

Mjekja maqedonase ka disa fjalë për Taravarin (Foto)

Mekja maqedonase, Biljana Dodeva shpreson se ministri i ri i shëndetësisë Arben Taravari do tia rikthej dinjitetin drejtësisë,

“Ta kthejmë dinjitetin e shëndetësisë pubike” – Prof. D-r Arben Taravari, ministër i shëndetësisë.

Ministër i cili është i vetëdijshëm se jemi një shtet social, një shtet të cilit para së gjitha i nevojitet një shëndetësi publike dhe kualitative, para shëndetësisë elitare”, është shprehur ajo.

biljana

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *