Home / Lajme / Maqedoni / Momenti kur breshëri ndërpreu edhe ligjeratën e hoxhës në Shkup (VIDEO)

Momenti kur breshëri ndërpreu edhe ligjeratën e hoxhës në Shkup (VIDEO)

Të mërkurën pasdite Shkupi papritmas u përfshi nga reshjet e rrëmbyeshme dhe breshëri i madh që shkaktaun edhe disa dëme.

Në një video që është postuar në Youtube, shihet edhe momenti kur breshëri ndaloi për disa sekonda edhe ligjeratën e imamit Bedri Lika, i cili ishte duke ligjeruar në njërën nga xhamitë e Shkupit.

Breshëri ka thyer disa xhama të automjeteve dhe disa rruga i shndërroi në lumenj dhe shkaktoi kaos në qytetin e Shkupit.

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *