Home / Lajme / Botë / Moska në panik, bombarderi amerikan paraqitet mbi kufirin e Rusisë

Moska në panik, bombarderi amerikan paraqitet mbi kufirin e Rusisë

Një bombarder amerikan i llojit B-53 ka shqetësuar Moskën pasi sot në ora 7 e 30 minuta ka fluturuar mbi Baltik, përgjatë kufirit me Rusinë, njoftojnë mediat ruse. Kjo ka shkaktuar panik te pala ruse e cila ka ngritur aeroplanët “Suhoj 27”/

“Ekipazhi i aeroplanit rus “suhoj 27” i është afruar aeroplanit në distancë të sigurt, e ka konfirmuar që bëhet fjalë për bombarderin strategjik “B-52” dhe e ka përcjellë një kohë të caktuar”, thuhet në kumtesë.

Pasi që avioni amerikan ka lëshuar hapësirën ajrore afër kufirit rus, “suhoj” është tërhequr në bazë.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *