Home / Lajme / Maqedoni / Mot me diell dhe i ngrohtë

Mot me diell dhe i ngrohtë

 Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë deri mesatare veriore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 7 deri në 16 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 28 deri në 33 gradë Celsius. UV-indeksi do të ketë vlerë 9.

Në Shkup mot i ngjashëm, me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 14 gradë, ndërsa e ditës do të arrijë deri 33 gradë Celsius.

Të mërkurën pasdite, moti sërish do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, në vendet lokale edhe me procese më intensive. 

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *