Home / Lajme / Maqedoni / NATO: Dyert e aleancës mbeten të hapura për Maqedoninë

NATO: Dyert e aleancës mbeten të hapura për Maqedoninë

Aleanca veriatlantike e NATO-s kumton se dyert e saj janë të hapura për Maqedonina, por pasi që të zgjidhet kontesti i emrit me shtetin anëtar, Greqinë, e më pastaj mund të vijë ftesa,

 

Një zyrtar i aleancës ka deklaruar për agjencinë e lajmeve AIM se Stoltenberg nuk do ta vizitojë Shkupin, duke shtuar se do t’i mbështetin tentimet e Maqedonisë për reforma urgjente, që sipas tij, vendin do ta bëjnë më stabil dhe më demokratik.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *