Home / Argëtim / Ndalohen hajnat që bartën lopën në pjesën e pasme të veturës (Video)

Ndalohen hajnat që bartën lopën në pjesën e pasme të veturës (Video)

Forcat e rendit në Usk-Dzhegutinsky të Rusisë, i kanë ndaluar tre persona që në pjesën e pasme të veturës e kishin futur një lopë të vjedhur.

Pasi nuk mund ta nxirrnin lopën, në vendin e ngjarjes është ftuar pronari i vërtetë i cili e tërhoqi fort për litari dhe ia doli ta nxjerr jashtë, transmeton Telegrafi.

Videoja e postuar më poshtë tregon momentin kur lopa lëviz me vështirësi, sepse kishte qëndruar për një kohë në vend shumë të vogël.

Personat që e futën me forcë në makinën Lada, pritet të dalin para drejtësisë nën akuzën për mizori ndaj kafshës.

TEMAT:

Gjithashtu lexo

Fotografitë brilante të cilat çdo prind do t’i kuptojë

Çdo i rritur fillon të përgatitet për ardhjen e një fëmije në jetën e tyre …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *