Home / Lajme / Maqedoni / Ndërrime në Klinikat e Shkupit, “fluturojnë” drejtorët

Ndërrime në Klinikat e Shkupit, “fluturojnë” drejtorët

Në Klinikat e Shkupit kanë nisur ndërrimet e drejtorëve . Milan Ristevski është shkarkuar nga detyra e drejtorit të Klinikës së Onkologjisë dhe radioterapisë.

Ai ishte pjesë e protestave të nxitura nga nisma “Për Maqedoni të Bashkuar” dhe pjesëmarrës në ngjarjet e dhunshme të 27 prillit, kur kamerat e xhiruan në sallën e Kuvendit, ku u rrahën deputetët e LSDM dhe Ziadin Sela.

Nga posti i drejtores së Gjinekologjisë është larguar edhe Marija Haxhi – Lega, me ç’rast në vend të saj është emëruar Viktoria Jovanovska. Gjatë javës së ardhshme pritet të ketë edhe emërime të reja.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *