Home / Lajme / Maqedoni / Në Prokurorinë Speciale do të dëshmojë Zaevi dhe Verushevski

Në Prokurorinë Speciale do të dëshmojë Zaevi dhe Verushevski

Burime nga Prokuroria Speciale për agjencinë META konfirmojnë se në PSP do të dëshmojnë Kryeministri Zoran Zaev, si edhe ish-drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK), Zoran Verushevski,

 

Sipas këtyre burimeve, ata do të dëshmojnë për lëndën ”Shënjestra” rreth orës 14:30. ”Shënjestra” ka të bëjë me përgjimet e paligjshme, respektivisht për çështjen se kush urdhëroi përgjimin, kush përgjoi, sa persona janë përgjuar.

PSP-ja më herët njoftoi se në periudhën 2008-2015 janë përgjuar 5.817 numra telefoni.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *