Home / Lajme / Maqedoni / Nesër regjim i posaçëm në komunikacion në rrugët afër stadiumit “Telekom Arena”

Nesër regjim i posaçëm në komunikacion në rrugët afër stadiumit “Telekom Arena”

SPB Shkup nesër prej orës 15:00 do të zbatojë regjim të posaçëm në komunikacion për makina dhe këmbësor në pjesët e kryeqytetit që janë afër stadiumit, për shkak të ndeshjes së futbollit mes Maqedonisë dhe Spanjës.

“Do të kufizohet lëvizja e makinave në disa rrugë që çojnë në stadiumin e futbollit”, njoftoi sot Ministria e Punëve të Brendshme.

Kufizimet nuk do të vlejnë vetëm për makinat që kanë akreditim për lëvizje në pjesët e qytetit afër stadiumit dhe për hyrje në stadium, ndërsa për këmbësorët nuk do të vlejë vetëm për ata që kanë bileta për të parë ndeshjen.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *