Home / Lajme / Maqedoni / Nesër shkarkohet Mitko Çavkov dhe Vlladimir Atanasovski? (Video)

Nesër shkarkohet Mitko Çavkov dhe Vlladimir Atanasovski? (Video)

Burime të MPB-së për 24Vesti thonë se Mitko Çavkov, drejtor i Byrosë për Siguri Publike (BSP), është duke i përfunduar ditët e fundit të punës në këtë post,

 

Kërkesa për shkarkimin e tij është dorëzuar nga ish-ministri i MPB-së, Agim Nuhiu, kurse burimet e këtij televitioni thonë se në seancën e nesërme të Qeverisë pritet shkarkimi i tij.

Nesër pritet ndërrimi edhe i funksioneve tjera në MPB. Sipas të gjitha gjasave, edhe Vlladimir Atanasovski nga Drejtoria për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK) do të shkarkohet.

Atanasov dhe Çavkov pëmenden në raport si përgjegjës për dhunën e përgjakshme në Kuvendin e Maqedonisë./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *