Home / Kryesoret / Neziri: Nuk po zgjidhin problemin e mbeturinave në zonat shqiptare, e ku të zgjidhin platforma?!

Neziri: Nuk po zgjidhin problemin e mbeturinave në zonat shqiptare, e ku të zgjidhin platforma?!

Analisti politik, Xhelal Neziri ka propozuar që në takimet e partive parlamentare shqiptare të trajtohet edhe tema e deponive të egra në Tetovë dhe Strugë, transmeton Zhurnal.mk

Sipas tij, nuk ka asgjë të keqe nëse në tryezën e bisedimeve shtrohet edhe problematika e deponive në Tetovë dhe Strugë pasiqë është problem i madh, serioz dhe me prioritet për t’u zgjidhur.

 

 

“Çfarë ka të keqe që në Tryezën e partive shqiptare të bisedohet për zgjidhjen e problemit me deponinë në Tetovë, Strugë e gjithandej në trojet tona? Bërllogu është problem i madh, serioz dhe me prioritet për t’u zgjidhur”, ka shkruar Neziri në rrjetin social facebook.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *