Home / Lajme / Maqedoni / Nisma qytetare ”Ta Shpëtojmë Kodrën e Diellit” realizoi takim me kabinetin qeveritar

Nisma qytetare ”Ta Shpëtojmë Kodrën e Diellit” realizoi takim me kabinetin qeveritar

Nisma Qytetare “Ta Shpëtojmë Kodrën e Diellit” dje mbajti takim me përfaqesues të kabinetit qeveritar ku u prezantuan problemet me të cilat përballet kjo qendër turistike,

 

Duke pasur parasysh nevojën e funksionimit të sezonës së ardhshme dimërore 2017 – 2018, Nisma si zgjidhje më të shpejt parasheh vazhdimin dhe p[rfundimin e punimeve me ski-liftin 6 ulesesh që ka stanguar tash e 1 vit, andaj këtë e parashtroi si kërkesë parësore në takim, ku duhet t’u bëhet trysni autoriteteve komunale dhe SHA Elem – Turs që ky projekt të mbarojë sa më shpejt.

Poashtu, në këtë takim u vendos që në të ardhmen e afërt të ketë takime të tjera me të gjitha sektorët përgjegjës, me qëllim intensifikimin e marrëdhënive ndërmjet palëve dhe shkëmbimin e ideve për zhvillimin e qendrës turistike ”Kodra e Diellit”.

Nga Nisma Qytetare “Ta Shpëtojmë Kodrën e Diellit” shpresojnë që këto takime do të jenë të frytshme dhe do të ndikojnë pozitivisht në aspektin zhvillimor të kësaj qendre turistike./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *