Home / Lajme / Botë / Një burrë nga Virxhinia akuzohet për spiunazh në dobi të Kinës, kumtoi Departamenti amerikan i shtetit

Një burrë nga Virxhinia akuzohet për spiunazh në dobi të Kinës, kumtoi Departamenti amerikan i shtetit

Një burrë nga Virxhinia është akuzuar se një agjenti të Kinës i ka transmetuar dokumente të besueshme, lidhur me mbrojtjen, kumtoi Departamenti amerikan i shtetit.

Gjashtëdhjetë vjeçari Kevin Patrik Melori, konsultues në praktikën e lirë, i cili ka punuara për qeverinë amerikane dhe nënkontraktorë në sferën e mbrojtjes, dje është paraqitur në seancën e parë gjyqësore për rastin  kundër tij.

Nëse shpallet fajtor për akuzën për spiunazh, do të përballet edhe me dënimin me burg të përjetshëm.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *