Home / Lajme / Kronika e zezë / Një i vdekur dhe pesë të lënduar në 12 aksidentet që ndodhën në rajonin e Shkupit

Një i vdekur dhe pesë të lënduar në 12 aksidentet që ndodhën në rajonin e Shkupit

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 12 aksidente në rajonin e Shkupit, me ç’rast 1 person ka humbur jetën dhe pesë të tjerë janë lënduar, informoi SPB në Shkup.

Shtatë aksidente kanë kaluar vetëm me dëme materiale.

Ndërkohë, ekipet e trafikut të MPB-së dje kanë qenë në terren në rajonin e Shkupit duke regjistruar numër të madh të shkeljeve.

Sipas raportit, janë sanksionuar 11 shoferë për tejkalim shpejtësie, 10 shoferë pa patentë shoferi apo makina të paregjistruara. Ndërsa janë gjobitur edhe 47 makinë për parkime të gabuara.

Gjithashtu lexo

Shpërthimi në një shtëpi në Barcelonë la një të vdekur – policia thotë se ka lidhje me sulmin me furgon!

Një shpërthim ka ndodhur të mërkurën në një shtëpi në Kataloni, si pasojë e të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *