Home / Kryesoret / Një tërmet tjetër 2.9 ballësh në Ohër

Një tërmet tjetër 2.9 ballësh në Ohër

Një tërmet me magnitudë prej 2,9 ballëve sipas Shkallës së Rihterit është regjistruar sot në mëngjes në orën 3:52 në rajonin e Ohrit. Observatori sizmologjik në kuadër të Fakultetit matematiko-natyror në Shkup, kumtoi se epiqendra e tërmetit ka qenë në rajonin e Ohrit, ndërsa është ndjerë në Ohër dhe rrethinë me intensitet prej tre deri në katër ballë sipas Shkallës makrosizmike evropiane.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *