Home / Kuriozitete / Një unazë 12 dollarëshe i ndryshoi jetën rrënjësisht (FOTO)

Një unazë 12 dollarëshe i ndryshoi jetën rrënjësisht (FOTO)

Nje grua ne Shtetet e Bashkuara bleu nje unaze te vjeter tek sendet e perdorura. Unaza kishte kushtuar vetem 12 dollare dhe ajo se kishte menduar kurre se jeta e saj do te ndryshonte
Ajo e kishte blere kete unaze ne vitin 1980 dhe i ishte bere e pandashme pa e hequr asnjehere edhe kur ajo po lante ose bente punet e perditshme dhe te zakonshme te shtepise.
Unaza u pikas ne argjendari dhe kishte nje vlere prej 500 mije dollaresh. Ekspertet thane se ajo i perket nje kohe te vjeter dhe eshte e garantuar qe ka qene ne pronesi te mbreterve. Unaza doli ne ankand dhe u shit me vleren e madhe prej 850 mije dollaresh.

Gjithashtu lexo

Shitet shtëpia më e lartë në botë (Foto/Video)

Shtëpia më e lartë në botë e njohur si “Falkon nest” në Prescott të Arizonës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *