Home / Lajme / Botë / Njerëzit në mënyrë masive po bëjnë selfie me kufoma nëpër varreza: Trendi morbid që po përhapet në internet, kurse imazhet janë të tmerrshme (Video)

Njerëzit në mënyrë masive po bëjnë selfie me kufoma nëpër varreza: Trendi morbid që po përhapet në internet, kurse imazhet janë të tmerrshme (Video)

Selfie me njerëzit e vdekur, për fat të keq, është bërë shumë i popullarizuar në botë por edhe në rrjetet sociale.

Njerëzit që marrin pjesë në varrime, shpesh fotografojnë veten më të ndjerit që qëndrojnë të shtrirë në arkivol, transmeton Telegrafi.

Por, sikur kjo të mos mjaftonte, në internet mund të gjenden fotografi të kufomave me fotografi të ndryshme të vëna nga aplikacioni Snapchat.

Familjet e këtyre personave të vdekur në Amerikë, u bëjnë thirrje të gjithë personave që të heqin dorë nga kjo shprehi e keqe dhe të mos bëjnë selfie me kufoma. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *