Home / Kryesoret / Njihuni me arkitektin e ri tetovar që po bën çudira me ndërtesën e teatrit dhe bibliotekës në Tetovë (Foto)

Njihuni me arkitektin e ri tetovar që po bën çudira me ndërtesën e teatrit dhe bibliotekës në Tetovë (Foto)

I ri dhe me një përvojë bukur të gjatë në fushën në të cilën vepron.

Është ky tetovari i cili e ka treguar veten mjaft të suksesshëm në sferën e arkitekturës, degë në të cilën ka mbaruar studimet e rregullta por edhe ato master.

Ndonëse dikush nuk ka njohuri mbi disa punë të mëdha që është duke i bërë ai mirëpo ndërtesa gjigante dhe projekti mjaft i përfolur që po ndërtohet në Tetovë është projekt i punuar pikërisht nga ai.

Bëhet fjalë për arkitektin e ri dhe mjaft të talentuar Mr. Sali Elmazi nga Tetova, falë punës së të cilit tashmë ndërtesa e teatrit dhe bibliotekës po nxjerr kokën.

Në vazhdim ju sjellim disa foto nga vendi ku ndërtohet ky objekt:

Gjithashtu lexo

Pastrimi i lumit shkakton shumë pluhur, banorët ankohen – (VIDEO)

Më shumë se dy javë pas vërshimit të lumit në fshatin Poroj punimet në drejtim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *