Home / Lajme / Maqedoni / Nxehet atmosfera në Kuvend, shpërthen edhe Zaevi (LIVE)

Nxehet atmosfera në Kuvend, shpërthen edhe Zaevi (LIVE)

Duke i replikuar një deputeti të VMRO-DPMNE-së, kryeministri Zoran Zaev ka akuzuar deputetët e kësaj partie se flasin budallallëqe.

“Edhe më herët deputetët që janë ulur në anën e majtë kanë folu budallallëqe, por më pas kanë punuar për të mirën e Maqedonisë”, tha Zaev, përcjell lajm.
“Nuk desha të ofendoj askënd, kërkoj falje nëse dikush ndihet i ofenduar”, referoi kryeministri, menjëherë pasi erdhën reagimet nga bankat ku janë të ulur deputetët e VMRO-DPMNE-së.

Ndaj kësaj paraqitje reagoi deputeti i VMR-DPMNE-së, Ilija Dimovski, i cili akuzoi kryetarin e Parlamentit Talat Xhaferi se ka qasje selektive ndaj atyre që paraqiten në foltore, kurse Xhaferi u përgjigj me teorinë e fizikës për aksion dhe reaksion. Transmetimin direct nga séance e Kuvendit mund ta ndiqni në këtë Link:

http://play.mrt.com.mk/live/mrt-sob

http://sobranie.mk/prenos-od-sednica.nspx

http://sobranie.mk/prenos-od-sednica.nspx

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *