Home / Kryesoret / OBRM-PDUKM darkën e ditëlindjes e ka paguar 10 mijë euro (Dokument)

OBRM-PDUKM darkën e ditëlindjes e ka paguar 10 mijë euro (Dokument)

OBRM-PDUKM-ja e Zoran Zaev ka harxhuar shuma të majme të parave për të ndërtuar selinë e saj të mbuluar me barok por nga dokumentat që i ka zbuluar Novatv.mk nga burime të gjyqësorit shihet se si partia e Gruevskit çdo vit ka harxhuar nga 10 mijë euro për shërbime ”catering”.

 

Restoranti ”Vodenica” në Shkup, njëri ndër më luksozët në kryeqytet, ka qenë nikoqir i festave të OBRM-PDUKM-së dhe me raste ka përgatitur edhe ushqime që i ka dërguar në selinë e partisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nga partia kanë zgjedhur dy meny për anëtarët e partsë. Njëra është 600 denarë kurse tjetëra është 1200 denarë.

Paratë që ka paguar darkat super të shtrenjta, OBRM-PDUKM i ka marr nga donacionet e dyshimta.

Prokuroria Speciale Publike ka hapur një lëndë me titullin ”Lënda” që apostrofohet partia që tani shijon opozitën. Edhe harxhimet për darka janë të përfshira në këtë hetim të PSP-së. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *