Home / Kryesoret / Odës së Mjekëve të Maqedonisë nuk i pëlqen propozim ligji i Vmro-së

Odës së Mjekëve të Maqedonisë nuk i pëlqen propozim ligji i Vmro-së

Oda e mjekëve të Maqedonisë ka njoftuar publikun se nuk ju pëlqen propozim ligji i VMRO-DPMNE-së për të cilin thonë se duhet të kthehet përsëri në rishykim dhe duhet të gjenden raste reale nga shtetet e përparuara.

 

 

Nga OMM thonë se propozimi nuk jep zgjidhje reale për problemet e mjekëve në vend.

OMM thotë se janë të gatshëm të bashkëpunojnë me të gjithë grupet parlamentare për të gjetur zgjidhje në mes propozimeve të pushtetit, partive të opozitës por edhe mendimin e profesionistëve në mjekësi.

Përndryshe, ligji i njejtë është në fuqi ndërsa propozimi i VMRO-DPMNE-së është vetëm përditësim i të njejtit.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *