Home / Lajme / Maqedoni / Osmani: Mbyllja e çështjeve të hapura me fqinjët, prioritet për të hapur rrugën drejtë BE-së dhe NATO-s

Osmani: Mbyllja e çështjeve të hapura me fqinjët, prioritet për të hapur rrugën drejtë BE-së dhe NATO-s

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani në takimin me kryeministrin bullgar, Borko Borisov është shprehur se mbyllja e temave të hapura me fqinjët është prioritet i rëndësishëm për të hapur rrugën drejtë BE-së dhe NATO-s, transmeton Gazeta Express.

Osmani mes tjerash ka thënë se takimin e fundit Borisovi po në këtë zyre e ka pasur me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti, për të ndihmuar këtë ditë, përafrimin thelbësor për të nënshkruar përfundimisht Marrëveshjen për fqinjësi të mirë me Bullgarinë.

Osmani po qëndron në vizitë zyrtare me kryeministrin Zoran Zaev në Bullgari.

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *