Home / Kuriozitete / Parada shqiptare në New York (VIDEO)

Parada shqiptare në New York (VIDEO)

Në Manhatan të New York-ut po zhvillohet “Parada Shqiptare”, një aktivitet i përvitshëm ku marrin pjesë mijëra shqiptaro-amerikanë.

 

Këtë vit, parada ka si temë arbëreshët dhe kulturën e tyre, shkruan zeriamerikes. Videoja e mëposhtme dokumenton atmosferën që po mbretëron në New York.

Gjithashtu lexo

Sherr femrash, rrihen në parkun e fëmijëve (Video)

Një video është bërë mjaft virale në internet, pasi në të shfaqen dy femra që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *