Home / Lajme / Maqedoni / Pengohet kontrabandimi i marihuanës nga Shqipëria në Maqedoni

Pengohet kontrabandimi i marihuanës nga Shqipëria në Maqedoni

Në disa aksione të organizuara nga policia në Ohër, është arritur të pengohet kontrabandimi i 164 kilogram marihuanë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

E gjithë kjo ka përfunduar me pesë kallëzime penale. Personat e dyshuar kanë tentuar që marihuanën ta sjellin nga Shqipëria në Maqedoni dhe dyshohen për ”prodhim të paautorizuar dhe lëshim në qarkullim të drogave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve”.

Marihuana është tentuar të futet në Maqedoni përmes liqenit dhe të shitet në Ohër dhe më gjërë./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *