Home / Lajme / Rajon / Përmbytet Serbia, bllokohen fshatrat, ka edhe viktima (VIDEO)

Përmbytet Serbia, bllokohen fshatrat, ka edhe viktima (VIDEO)

Shiu i madh, bubullima dhe uji që merr gjithçka që i del përpara. Kjo është fotografia e sotme në Serbi, nga vërshimet e rënda, përcjell TetovaSot.

Janë përmbytur dhjetra shtëpi dhe rrugë lokale, disa fshatra janë bllokuar plotësisht, dhe një grua vdiq, kur uji i hyri në shtëpi.

Ekipet e shpëtimit dhe policia dhe ambulanca janë në vendet e përmbytura.

Po evakuohen disa qytetarë nga vendet e përmbytyra me rrezik të lartë.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *