Home / Lajme / Maqedoni / Përplasje mes LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së për reformat e premtuara

Përplasje mes LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së për reformat e premtuara

Lidhja Sociale Demokrate e Maqedonisë dhe OBRM-PDUKM-ja janë përplasur sot për zbatimin e reformave, 

 

OBRM-PDUKM thotë se LSDM-ja nuk duhet të merret me rrënimin e gardhit rreth qeverisë por të merret me reforma që i ka premtuar para zgjedhjeve për jetë më të mirë.

LSDM-ja nga ana tjetër shkurt ka thënë se do të zhvillojë procese demokratike në interes të qytetarëve dhe të shtetit.

Përndryshe, përplasje mes LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së janë të përditshme për tema të ndryshme.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *