Home / Kryesoret / Peticion për shitjen e Mercedesit të Gruevskit

Peticion për shitjen e Mercedesit të Gruevskit

Nisma “Masa Kritike” ka inicuar një peticion përmes së cilit kërkohet që të shitet vetura luksoze Mercedes-Benz, e cila është blerë nga Qeveria e Gruevskit, me një vlerë prej rreth 600 mijë euro,

Sipas tyre, kjo veturë paraqet simbol të korrupsionit dhe qeverisjes kriminale të Nikolla Gruevskit, ndërkaq kërkojnë nga Zaevi që vetura të shitet me një çmim prej rreth 440 mijë euro.

Masa Kritike propozon që me paratë të blihen vetura elektrike për nevoja të administratës dhe disa autoambulanca.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *