Home / Lajme / Maqedoni / Petrit Saraçini, këshilltarë i veçantë në Ministrinë e Kulturës (Foto)

Petrit Saraçini, këshilltarë i veçantë në Ministrinë e Kulturës (Foto)

Aktivisti Petrit Saraçini, në llogarinë e tij në Facebook bën të ditur se do të ketë rol të ri. Ai do të angazhohet si këshilltarë i veçantë në kabinetin e ministrit të Kulturës, Rorbert Allagjozivski,

 

Saraçini shkruan se ftesën e ministrit të ri e ka pranuar me kënaqësi të madhe dhe pa asnjë dyshim.

“Arsyeja e parë dhe kryesore pse kam pranuar ftesën është Robert Allagjozovski, me të cilin njihem gati 25 vite. Kapaciteti i tij, kreativiteti dhe njohuritë e mëdha në këtë fushë, më japin shpresa reale për ndryshime dhe përmirësime”, shkruan Saraçini.

Ai thonë se arsye pse ka pranuar të jetë këshilltarë në Ministrinë e Kulturës është edhe gjendja e shqiptarëve me kluturën.

Më poshtë e keni statusin e plotë të Saraçinit:

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *