Home / Lajme / Maqedoni / PLD: Pas Malit zë Zi, radhën e ka Maqedonia për t’u anëtarësuar në NATO

PLD: Pas Malit zë Zi, radhën e ka Maqedonia për t’u anëtarësuar në NATO

Përmes një kumtese dërguar mediave, Partia Liberal-Demokratike (PLD) e përshëndet anëtarsimin e Malit të zi në NATO,

 

PLD-ja konsideron se kjo do ta përmirësojë sigurinë dhe stabilitetin në rajon, por vlerëson se, në një afat sa më të shpejtë, edhe Maqedonia të jetë anëtare e NATO-së.

PLD-ja inkurajon shumicën parlamentare dhe Qeverinë e Zaevit që të tregojë vendosmëri më të madhe, respektim dhe zbatim të, siç thonë, vlerave euro-atlantike

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *