Home / Kryesoret / Po i jepte makinës me korent, aksidentohet rëndë 13-vjeçarja

Po i jepte makinës me korent, aksidentohet rëndë 13-vjeçarja

Një 13-vjeçare është aksidentuar disa minuta më parë ndërkohë që luante në një kënd lojërash në Bulqizë.

E mitura ka qenë duke luajtur në pistën e makinave me korent dhe ka mbetur e dëmtuar në këmbë në mes të pistës nga makina që drejtonte.

Asaj i është dhënë ndihma e parë në spitalin e Bulqizës e më pas është transportuar me urgjencë me helikopter për në spitalin e Traumës në Tiranë.

Mësohet se gjendja shëndetësore e vajzës është e rendë.

Gjithashtu lexo

Maqedoni, më shumë kredi banesore dhe konsumatore, më pak për vetura

Kreditimi në korrik të këtij viti shënon rritje prej 0,3 për qind, i cili ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *