Home / Lajme / Botë / Po të mos hapej kjo valixhe në aeroport, e dini se çfarë l do të ndodhte me 330 “pasagjerë”? (foto)

Po të mos hapej kjo valixhe në aeroport, e dini se çfarë l do të ndodhte me 330 “pasagjerë”? (foto)

Në Malajzi një situatë e fundit në Aeroport, i ka lënë këto të fundit tejet të shokuar. Një prej pasagjerëve kishte kaluar me një valixhe tejet të rëndë duke deklaruar tek autoritetet se janë gurë, por këto të fundit kanë nuhatur diçka dhe kanë kërkuar që valixhja të hapet.

Hapja e valixhes ka zbuluar se brenda tyre ishin 330 breshka të cilat ishin marrë për qëllime të trafikimit ushqimor gjë që është e ndaluar me ligj.
Të gjitha breshkat i përkisnin llojeve të ndryshme të rrezikuara nga zhdukja, por nuhatja e policëve i ka shpëtuar ato nga një trafikim i mundshëm ushqimor. Trafikimi i kafshëve në zhdukje është rritur në kohët e fundit në shumë shtete të botës.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *