Home / Lajme / Maqedoni / Popovska dhe Moraçanin nuk janë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së, por do të bashkëveprojnë

Popovska dhe Moraçanin nuk janë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së, por do të bashkëveprojnë

Deputetet e Ripërtëritjes Demokratike të Maqedonisë (RDM), Liljana Popovska dhe Maja Moraçanin, nuk do të jenë pjesë e grupit parlamentar të udhëhequr nga LSDM-ja në Kuvend,

 

Në njoftimin e LSDM-së dërguar Kryekuvendarit Talat Xhaferi, nuk përfshihen deputetet e RDM-së. Megjithatë, Moraçanin ka deklaruar për TV24 se kjo nuk ndryshon asgjë rrënjësore në veprimin e tyre si pjesë e koalicionit të udhëhequr nga LSDM-ja.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *