Home / Kryesoret / Premton se do të rregullohet problemi me kulmin e shkollës fillore ”Liria” në Tetovë,Ministri pa resor Edmond Ademi sonte ”Fol Tash” në Televizionin Koha

Premton se do të rregullohet problemi me kulmin e shkollës fillore ”Liria” në Tetovë,Ministri pa resor Edmond Ademi sonte ”Fol Tash” në Televizionin Koha

Ministri pa resor në Qeverinë e re të Maqedonisë, Edmond Ademi ka qenë i ftuar në emisionin ”Fol Tash” në Televizionin Koha ku ka folur për prioritetet e tij si ministër me detyrë diasporën e Maqedonisë.
Ademi në mes tjerash në pyetjen Çfarë pas testimit ekstern, ka premtuar se do të rregullohet problemi me kulmin e shkollës fillore ”Liria” në Tetovë.
Gjithashtu, ai ka thënë se do të hiqen barrierat dhe lejet e vozitjes nga Maqedonia do të njihen edhe në Gjermani.
Në lidhje me ikjen e studentëve dhe të rinjëve ai ka premtuar se ka plan dhe di si t’i kthej ata në vend.
Përndryshe, emisioni ”Fol Tash” me Venhar Ramadanin transmetohet çdo të hënë nga ora 21:40. Ju ftojmë ta ndiqni!

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *