Home / Kryesoret / Pritje e gjatë në kalimin kufitar “Bogorodica” për hyrje në Greqi

Pritje e gjatë në kalimin kufitar “Bogorodica” për hyrje në Greqi

Për hyrje në Greqi përmes kalimit kufitar “Bogorodica” sot pritet më shumë se një orë, njoftojnë nga LAMM.

Intenziteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjedisit të qytetit është mesatar, ndërsa në kalimet tjera kufitare nuk ka pritje të gjate për hyrje dhe dalje nga shteti.

 

 

LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe respektim të sinjalizimit rrugor.

Në disa rrugë është e mundur rrëshqitja e dheut sidomos në drejtimet: Koçani – Makedonska Kamenica – Dellçevë, Vinica – Berovë, Gostivar – Strazhë, Mavrovë – Dibër – Strugë, Demir Kapi – Udovë, Katllanovë – Veles – Krushevë dhe Resnjë – Bukovë.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *