Home / Lajme / Maqedoni / Prokurorët nuk e kundërshtojnë shkarkimin e Zvërlevskit, ata dhanë mendim pozitiv

Prokurorët nuk e kundërshtojnë shkarkimin e Zvërlevskit, ata dhanë mendim pozitiv

Këshilli i Prokurorëve Publik (KPP) i ka hapur rrugë shkarkimit të kryeprokurorit Marko Zvërlevski, bazuar në kërkesën e dorëzuar nga Qeveria,

 

Këshilli ka dhënë mendim pozitiv për këtë propozim, kështu që mbetet që në Kuvend të dorëzohet mendimi i tyre.

Kuvendi duhet të caktojë datën e diskutimit për shkarkimin e tij dhe me 61 vota ta shkarkojë Zvërlevskin. Nëse vjen deri te shkarimi, atëherë detyrën e tij do ta kryej Xhelil Bajrami, zv. kryetar i parë i Zvërlevskit.

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *