Home / Lajme / Rajon / PS bie në 75 mandate, PD arrin në 41 mandate / REZULTATET

PS bie në 75 mandate, PD arrin në 41 mandate / REZULTATET

Kur janë numëruar afërsisht 2500 kuti votimi nga 5362 që janë në total , duket se rezultatet kanë ndryshuar për partitë politike.

Teksa rreth një orë më parë PS llogariste 77 mandate dhe PD 39 duket se me numërimin e kutive projeksioni i shpërndarjes së mandateve ka ndryshuar.

Me rezultatet e fundit PS llogaritet të marrë 75 deputetë, PD është rritur me dy mandate, ku llogaritet të marrë 41, LSI llogaritet të marrë 20 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD vetëm një mandat.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *