Home / Lajme / Botë / Punëtorja e çerdhes goditet me thikë nga tri gra, sulmueset thërrisnin “Allahu do të të marrë”

Punëtorja e çerdhes goditet me thikë nga tri gra, sulmueset thërrisnin “Allahu do të të marrë”

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, Karrien Stevens, i cili drejton një çerdhe Little Diamonds në Hermon Hill, Londër konfirmoi se një anëtare e stafit, në të 30-tat, ishte goditur nga tri gra ndërsa ishte në rrugë për të punuar këtë mëngjes.

 

Viktima ishte duke ecur poshtë Wanstead High Street në veri të Londrës, kur ajo ishte sulmuar nga tri vajza dhe goditur me thikë, sipas shefit të saj.

Besohet se viktima ishte therur nga prapa pasi sulmuesit e saj thërrisnin ‘Allah’, megjithatë policia nuk e trajton atë si një incident terrorist.

Prindërit e fëmijëve në zonë kanë pranuar email me anë të së cilit janë informuar se shkollat ishin mbyllur pas sulmit.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *