Home / Gatojca / Qebapa me patellxhana

Qebapa me patellxhana

Patëllxhanave ia largoni një shtresë lëkurë dhe një jo, patëllxhanat i prenë në 4-5 vende.Glazurën e mishit e përgadisni, qepën e grini në copa të vogla ia shtoni erëzat dhe i përzieni të gjitha.Në pjesët e prera të patëllxhanave ia vendosni mishin dhe i vendosni në tepsi.Në tepsi e vendosni nga një domate dhe specë pastaj ia derdhni salcën. Tepsine e mbyllni më folje të aluminit dhe e vëni në furrë për pjekje për 30 minuta.

Përbërësit

6 patellxhan  

500 gr mish  

qepë  

kripë   

1 luge te gjelles salcë 

 Biber i zi

Gjithashtu lexo

Çokollata ‘Raffaello’: toptha më të shijshëm për vetëm 15 minuta!

Nevojiten: ▪ 5 dl qumësht ▪ 3 pudingë vanilje ▪ 200 g sheqer pluhur ▪ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *