Home / Lajme / Maqedoni / Qeveria e re do të takojë kryetarin e shtetit, Gjorge Ivanov

Qeveria e re do të takojë kryetarin e shtetit, Gjorge Ivanov

Qeveria e sapozgjedhur e Maqedonisë do të takojë kryetarin e shtetit Gjorge Ivanov i cili e ka penguar me javë krijimin e kësaj qeverie, 

 

Vizita duhet të fillojë nga ora 10 e 30 dhe në të do të marrin pjesë të gjithë ministrat e rinj dhe kryeministri Zoran Zaev.

Përndryshe, Qeveria e re e Maqedonisë u votua mbrëmë vonë me 62 vota PËR, 5 TË PËRMBAJTUR dhe 44 KUNDËR.

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *