Home / Lajme / Maqedoni / Qeveria shqyrton tenderin e ELEM-it dhe financimin e OJQ-ve

Qeveria shqyrton tenderin e ELEM-it dhe financimin e OJQ-ve

Në seancën e sotme qeveria solli disa vendime për shqyrtimin e harxhimit të parave nga pushteti i kaluar, me çka u konstatuan keqpërdorime për përgatitjen e statiumit “Telekom Arena” për mbajtjen e ndeshjes “UEFA Super Cup”.

Qeveria solli vendim për ndihmë financiare shtesë të bujqive, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Duke pasur parasysh se ekzistojnë dyshime për keqpërdorime nga tenderi i shpallur nga ELEM prej 34 milionë euro, qeveria vendosi t’ia imponojë Bodrit Mbikëqyrës të ELEM-it të anulojë vendimin për shpallje publike.

Gjatë seancës së sotme qeveria gjithashtu vendosi të lejojë hyrjen e forcave të armatosura të SHBA-ve në Krivolak./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *