Home / Lajme / Maqedoni / Qytetarët në Maqedoni, nënshkruajnë peticion që birra të shitet edhe pas orës 19:00

Qytetarët në Maqedoni, nënshkruajnë peticion që birra të shitet edhe pas orës 19:00

‘Birrë pas orës 19/21!’ nën këtë emër mbi 50 mbështetës kanë nënshkruar peticionin online, ‘Duam birrë pas orës 19:00, gjegjësisht në ora 21:00. E thjeshtë është’, thotë peticionisti.

 

Peticioni pritet të jetë masovike dhe t’i dorëzohet Qeverisë dhe Kuvendit. Qëllimi është që të kthehet vendimi i vjetër ligjor për shitje të pijeve alkoolike, në këtë rast birra, edhe atë pas orës 19:00.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *