Home / Kryesoret / Rezultatet e fundit, deri tani PS 76 mandate, PD 38, LSI 20, PDIU 3, PSD 1

Rezultatet e fundit, deri tani PS 76 mandate, PD 38, LSI 20, PDIU 3, PSD 1

Kur janë numëruar mbi 1 mijë e 200 kuti, ose 1/5, PS është duke udhëhequr me pak më shumë se 50 %.

Më pas vjen PD-ja e cila është tek 28 % dhe LSI me 16 % të votave të numëruar deri më tani.

Këto janë rezultate paraprake që vijnë nga qendrat e numërimit.

Rezultatet deri në orën 07:00 të mëngjesit.

PS 173,072 ose ndryshe 51.33%

PD 93,459 ose ndryshe 27.72%

LSI 53,484 ose ndryshe 15.86%

Sipas këtyre numrave, deri tani PS ka fituar 76 mandate, PD 38, LSI 20, PDIU 3, PSD 1.

Gjithashtu lexo

Kartonët e kaltër rikthehen në përdorim, skadon afati i kartelave elektronike

Kartonët e kaltër shëndetësor do të rikthehen sërish në përdorim. Kjo ndodh për shkak se …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *