Home / Lajme / Maqedoni / Ristovski: Zaevi bën antireforma në arsim

Ristovski: Zaevi bën antireforma në arsim

Spiro Ristovski nga OBRM-PDUKM-ja i ka konsideruar si joreformatore dhe populizëm të pastër hapat e ndërmarrë nga Qeveria e re me rastin e shfuqizimit të testimit ekstern dhe atë të sistemit të Cambridge,

Sipas tij, hapat e parë në arsim nuk paraqesin atë çfarë Zoran Zaevi u premtoi qytetarëve dhe atë çfarë qytetarët presin nga ai. Ristovski kërkon rishikimin e vendimit për shfuqizimin e sistemit të Cambridge pasi që, sipas tij, e përmirësoi cilësinë e sistemit arsimor në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *